Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. więcej...
Akceptuję.

Nowy album Marii Peszek już w lutym!

18.12.2015

Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana KARABIN ukaże się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. To kolejny koncept album artystki. Tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem.

„Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa”.
 
odważne treści / mocne teksty / zaskakujące brzmienie
 
Maria Peszek KARABIN
premiera: 26 lutego 2016

NIE BÓJ SIĘ !


Trasa promująca płytę rusza 4 marca.
słowa:  Maria Peszek
muzyka:  Maria Peszek • Michał FOX Król
produkcja:  Michał FOX Król • Maria Peszek
Maria Peszek na facebooku