Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. więcej...
Akceptuję.

‘Beauty And The Beast’ 7"- LP

David Bowie

Premiera

  • 05.01.2018
Klasyk Davida Bowiego w specjalnej, limitowanej wersji.

Dokładnie 6 stycznia 2018 roku mija równo 40 lat od premiery singla Davida Bowiego "Beauty And The Beast", który promował kultowy już album "Heroes". Z okazji okrągłego jubileuszu mała płytka ukaże się ponownie w specjalnej, winylowej wersji.

"Beauty And The Beast" był drugim singlem z nagranej w berlińskich Hansa Studios płyty. Partie gitary w kompozycji należą do Roberta Frippa, wielkiej legendy rocka progresywnego, lidera grupy King Crimson.

Dokładnie dzień przed 40-leciem premiery, 5 stycznia 2018 roku, singlowa kompozycja ukaże się na winylowej płytce z obrazkiem (picture disc), z dwiema stronami A. Oprócz piosenki tytułowej (w wersji zremasterowanej przez Tony'ego Viscontiego) na singlu znalazła się wcześniej niepublikowana koncertowa wersja pochodzącej z albumu "Heroes" piosenki "Blackout", zarejestrowana 16 maja 1978 roku w berlińskiej Deutschlandhalle, podczas tournée "ISOLAR II".

Zdjęcia na singlu zostały wykonane przez Masayoshiego Sukitę w Japonii, w kwietniu 1977 roku oraz w nowojorskiej Madison Square Garden w maju 1978 roku.

Format

Wydawca

  • WMG
  • Beauty And The Beast -