Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.

Eternity in Your Arms

Creeper

Premiera

 • 24.03.2017

W 2016 roku byli jednym najgłośniejszych zespołów rockowych w Anglii. Komplementował ich sam Sir Elton John, doceniły magazyny "Kerrang!" i "Metal Hammer", przyznając nagrodę dla najlepszego debiutanta 2016 roku. Zespół Creeper zapowiada debiutancką płytę "Eternity, In Your Arms"! Ukaże się wiosną 2017 roku.

Mroczna, niemalże horrorowa estetyka, mająca swe korzenie w twórczości Misfits, a do tego kapitalne wyczucie melodii, którego tak wiele jest w twórczości Green Day albo The Offspring. Wypadkowa tych dwóch stylistyk daje mniej więcej to, co muzycznie ma do zaproponowania angielski sekstet. Niektórzy dokładają do równania jeszcze jedną zmienną, My Chemical Romance. Oraz aurę "The Rocky Horror Picture Show".
 
Dotychczas wydane single, "Suzanne" i aktualny "Hiding With Boys", stanowią przykład wielkiego talentu Anglików do połączenia niekiełznanej rockowej energii i ponurego klimatu.

"Najważniejsza nowa grupa z Wielkiej Brytanii", "To początek czegoś wyjątkowego", "Mają szansę nie tylko stać się najważniejszym zespołem brytyjskim, lecz najważniejszym zespołem na świecie", "W 2017 roku staną się gwiazdami", "Oni już są kultowi" – to zaledwie skromny wycinek pochwał, jakimi już obdarowano Creeper w brytyjskiej prasie.

W takiej miłej atmosferze Will Gould (wokal), Ian Miles (gitara), Sean Scott (gitara basowa), Dan Bratton (perkusja), Hannah Greenwood (klawisze) i Oliver Burdett (gitara) przygotowują się na premierę debiutanckiej płyty "Eternity, In Your Arms", która ukaże się 24 marca 2017 roku.

Za albumem kryje się historia, która została rozpoczęta na EP-kach  "The Callous Heart" i "The Stranger", a zamknięta zostanie dużą płytą. Inspirowana jest luźno "Piotrusiem Panem" J.M. Barriego. W tekstach muzycy mierzą się z rozmaitymi problemami egzystencjalnymi, osobistymi porażkami, pustką duchową i wieloma innymi.

– EP-ka "The Callous Heart" zawiera kilka piosenek o złamanym sercu, które były inspirowane "Piotrusiem Panem". Z kolei na EP-ce "The Stranger" było więcej utworów o strachu. Album jest połączeniem obu pomysłów, aczkolwiek większość utworów jest o tym, co osobiście przeżyliśmy, wliczając w to bardzo świeże doświadczenia – tłumaczy Will.

Głównym bohaterem, pojawiającym się już na EP-kach, jest prywatny detektyw James Scythe, zajmujący się zjawiskami paranormalnymi. Próbuje uporać się z własnymi demonami, a w pewnym momencie tajemniczo znika.
Muzycznie płyta "Eternity, In Your Arms" czerpie nie tylko ze wspomnianych Misfits, Green Day, a nawet My Chemical Romance, lecz również z Arcade Fire, Alkaline Trio, Jawbreaker, Meat Loafa, Davida Bowiego i Queen. Do tego należy dorzucić ciekawie zaaranżowane orkiestracje, recytacje wierszy, piękne harmonie.  
 
Zarówno singlowe utwory, jak i album "Eternity, In Your Arms", wyprodukował Neil Kennedy, a zmiksował Neal Avron (Twenty One Pilots). Materiał będzie dostępny na CD, winylu i w formie plików cyfrowych.
 
– To nie będzie płyta o tym, że jest się młodym i ma się złamane serce. Jest o przemianie, o wieku, o stracie – mówi Will. 
 

Format

Wydawca

 • WM UK
 • Black Rain -
 • Poison Pens -
 • Suzanne -
 • Hiding With Boys -
 • Misery -
 • Down Below -
 • Room 309 -
 • Crickets -
 • Darling -
 • Winona Forever -
 • I Choose To Live -